PR Specialist & Copywriter

Chisinau
Опубликовано 3 месяца назад

Responsabilități:
• Crearea conceptelor creative pentru campanii și evenimente de marketing;
• Prezentarea și argumentarea conceptelor, materialelor și ideilor propuse;
• Crearea și redactarea de conținut de text (l.română, l.rusă);
• Redactarea de texte și materiale publicitare pentru mediul online;
• Imlicarea activă pentru eficientizarea fiecărui canal de comunicare;
• Actualizarea informației pe site-ul oficial, la necesitate;
• Coordonează, gestionează și actualizează informația pe rețelele de socializare;
• Brainstorming pentru proiecte noi.

Cerințe:
• Studii superioare de profil;
• Experiență într-o poziție similară;
• Experiență în calitate de copywriter
• Cunoașterea limbilor română, rusă și engleză — nivel avansat;
• Capacitate de exprimare coerentă și corectă, în special în scris;
• Capacități analitice și organizatorice;
• Abilitatea de a structura informația și de a extrage esența.

Compania oferă un pachet salarial motivant și alte bonusuri, oportunitatea dezvoltării unei cariere într-o echipă de profesioniști, training-uri de specialitate și un mediu de lucru modern.

Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-ul și scrisoarea de intenție în atenția Departamentului Resurse Umane pe adresa hr@starnet.md cu specificarea postului – PR Specialist și Copywriter.

особенности вакансий

Категория вакансииMarketing
Job ID14

заявку онлайн