Operator Suport Tehnic

Nedeterminat, Part Time
Chisinau
Опубликовано 2 месяца назад

Obiectivul Postului:

Obținerea indicilor maximi de satisfacție a clienților prin acordarea suportului tehnic și soluționarea în termeni cît mai restrînși a problemelor apărute în procesul de prestare a serviciilor oferite de către compania StarNet.

Responsabilități:
• Acordă clienților suportul și asistența tehnică necesară
• Identifică corect şi găseşte cele mai bune soluţii pentru client, oferind răspunsuri profesioniste
• Se implică activ în soluționarea problemelor tehnice semnalate de clienţi, păstrând un ton amabil pe toată durata apelului.

Cerințe:
• Studii în domeniul Telecomunicațiilor — obligatoriu
• Cunoștințe a rețelelor de calculatoare, tehnologii Wireless, xDSL, PON, DHCP, DNS, NAT
• Cursurile Cisco constituie un avantaj
• Cunoașterea fluentă a limbilor română și rusă (nivel scris și vorbit)
• Experiență minimă în domeniul tehnic
• Abilități de comunicare eficientă și orientare către client
• Disponibilitatea la un program flexibil de muncă
• Capacitatea de învățare rapidă și continuă.

Compania oferă un pachet salarial motivant și alte bonusuri, oportunitatea dezvoltării unei cariere într-o echipă de profesioniști, training-uri de specialitate și un mediu de lucru modern.

Persoanele interesate sunt invitate să trimită CV-ul în atenția Departamentului Resurse Umane pe adresa hr@starnet.md, cu specificarea postului – Operator Suport Tehnic

особенности вакансий

Категория вакансииTehnic
ID Post2

заявку онлайн

Требуется корректный адрес e-mail
Требуется корректный Телефонный номер