Specialist Marketing

Chisinau
Posted 2 luni ago

Obiectivul postului:
Promovează interesele companiei prin intermediul social-media, organizarea evenimentelor și administrarea informației.

Responsabilități:
• Stabilirea strategiilor de comunicare reieșind din scopurile și obiectivele companiei;
• Analizarea ofertelor de publicitate și identificarea celor mai avantajoase forme de promovare;
• Coordonarea, administrarea și dezvoltarea canalelor de comunicare;
• Coordonarea realizării activităților de design;
• Construirea și administrarea bazelor de date cu public țintă pentru diferite tipuri de comunicare;
• Asigurarea suportului mediatic pentru evenimentele organizate în cadrul organizației;
• Participarea la realizarea conceptului de amenajare a clădirii și a parcului în funcție de eveniment și sezon;
• Întocmirea de rapoarte privind activitatea de comunicare desfășurată.

Cerințe:
• Studii superioare în domeniile: Jurnalism, Marketing, PR și Comunicare;
• Experiență într-un post similar/ în domeniul marketing, mass-media, comunicare.
• Comunicare excelentă în limbile: română, rusă, engleză(avansat);
• Cunoștințe în crearea de strategii, bugetare și stabilire de parteneriate de comunicare;
• Cunoașterea regulilor de targhetare a publicității pe rețelele sociale administrate;
• Abilități de organizare a evenimentelor;
• Capacitatea de a prelucra informațiile, de a le interpreta și de a le valorifica prin luarea de decizii;
• Persoană sociabilă, energică, cu spirit creativ înalt și capacitatea de analiză.

Compania oferă un pachet salarial motivant și alte bonusuri, oportunitatea dezvoltării unei cariere într-o echipă de profesioniști, training-uri de specialitate și un mediu de lucru modern.

Persoanele interesate sunt invitate să trimită CV-ul în atenția Departamentului Resurse Umane pe adresa hr@starnet.md, cu specificarea postului – Specialist Marketing. Doar persoanele selectate vor fi contactate în vederea unui interviu.

Job Features

Job CategoryMarketing