Inginer în telecomunicații (conectări)

Chisinau
Posted 3 săptămâni ago

Obiectivul postului:
Asigurarea conectări clienţilor la serviciile Companiei.

Responsabilități:
•  Conectarea clienţilor la reţea (oferirea semnalului optic);
•  Înlăturarea deranjamentelor de infrastructură;
•  Trasarea cablului la punctele de prezență (last mile).

Cerințe:
•   Cunoștințe în domeniul telecomunicațiilor și a rețelisticii;
•   Studii medii și/sau superioare (în domeniul telecomunicațiilor va constitui un avantaj);
•   Experiență în domeniu va constitui un avantaj;
•   Permis de conducere cat. „B” va constitui un avantaj.

Compania oferă un pachet salarial motivant şi alte bonusuri, oportunitatea dezvoltării unei cariere într-o echipă de profesionişti, training-uri de specialitate şi un mediu de lucru modern.

Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-ul în atenţia Departamentului Resurse Umane pe adresa hr@starnet.md cu specificarea postului – Inginer în telecomunicaţii (conectări).

Job Features

Job CategoryTehnic