PR Specialist & Copywriter

Chisinau
Posted 3 luni ago

Responsabilități:

– Crearea conceptelor creative pentru campanii și evenimente de marketing;
– Prezentarea și argumentarea conceptelor, materialelor și ideilor propuse;
– Crearea și redactarea de conținut de text (limba română, limba rusă);
– Redactarea de texte și materiale publicitare pentru mediul online;
– Implicarea activă pentru eficientizarea fiecărui canal de comunicare;
– Actualizarea informației pe site-ul oficial, la necesitate;
– Coordonează, gestionează și actualizează informația pe rețelele de socializare;
– Brainstorming pentru proiecte noi.

Cerințe:

– Studii superioare de profil;
– Experiență într-o poziție similară;
– Experiență în calitate de copywriter
– Cunoașterea limbilor română, rusă și engleză – nivel avansat;
– Capacitate de exprimare coerentă și corectă, în special în scris;
– Capacități analitice și organizatorice;
– Abilitatea de a structura informația și de a extrage esența.

Compania oferă un pachet salarial motivant și alte bonusuri, oportunitatea dezvoltării unei cariere într-o echipă de profesioniști, training-uri de specialitate și un mediu de lucru modern.

Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-ul în atenția Departamentului Resurse Umane pe adresa hr@starnet.md,
cu specificarea postului – PR Specialist & Copywriter.

Job Features

Job CategoryMarketing
Job ID14