Operator Suport Tehnic

Nedeterminat, Part Time
Chisinau
Posted 2 luni ago

Obiectivul Postului:

Obținerea indicilor maximi de satisfacție a clienților prin acordarea suportului tehnic și soluționarea în termeni cît mai restrînși a problemelor apărute în procesul de prestare a serviciilor oferite de către compania StarNet.

Responsabilități:

• Acordă clienților suportul și asistența tehnică necesară;

• Identifică corect şi găseşte cele mai bune soluţii pentru client, oferind răspunsuri profesioniste;

• Se implică activ în soluționarea problemelor tehnice semnalate de clienţi.

Cerințe:

• Studii în domeniul Telecomunicațiilor;
• Cunoștințe a rețelelor de calculatoare, tehnologii Wireless, xDSL, PON, DHCP, DNS, NAT;
• Cunoașterea fluentă a limbilor română și rusă;
• Experiență minimă în domeniul tehnic – constituie un avantaj;
• Cursurile Cisco constituie un avantaj;
• Abilități de comunicare eficientă și orientare către client;
• Disponibilitatea la un program flexibil de muncă.

Compania oferă un pachet salarial motivant și alte bonusuri, oportunitatea dezvoltării unei cariere într-o echipă de profesioniști și un mediu de lucru modern.

Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-ul în atenția Departamentului Resurse Umane pe adresa hr@starnet.md, cu specificarea postului – Operator Suport Tehnic.

Job Features

Job CategoryTehnic
ID Post2