Manager Relații Clienți Corporativi

Chisinau
Posted 3 săptămâni ago

Responsabilităţi:

– Identificarea, contactarea și consultarea noilor clienți corporativi privitor soluţiilor şi serviciilor companiei;
– Prezentarea, promovarea și vânzarea serviciilor în conformitate cu standardele și politicile de vânzare ale companiei;
– Participarea la negocieri, întocmirea contractelor, monitorizarea derulării și finalizarea acestora;
– Informarea clienţilor existenţi privitor noilor oferte comerciale;
– Analiza și prelucrarea bazei de date a clienților corporativi.

Cerinţe:

– Studii superioare (preferabil profil economic);
– Experienţă în domeniul vânzărilor corporative minim 2 ani;
– Abilităţi de comunicare şi negocieri, initiativa, orientare spre rezultat;
– Cunoaşterea limbilor română şi rusă;
– Permis de conducere B.

Compania oferă un pachet salarial motivant și alte bonusuri, oportunitatea dezvoltării unei cariere într-o echipă de profesioniști și un mediu de lucru modern.

Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-ul în atenţia Departamentului Resurse Umane pe adresa hr@starnet.md
cu specificarea postului – Manager Relaţii Clienţi Corporativi.

Job Features

Job CategoryComercial