Manager de Proiecte

Chisinau
Posted 2 săptămâni ago

Obiectivul postului: Dezvoltă și implementează proiectele aflate în responsabilitatea sa, de la concept, până la evaluarea rezultatelor, pentru a se asigura că livrabilul final este conform planului și se încadrează în buget.

Responsabilități:
• Este responsabil de implementarea activităților proiectului și atingerii rezultatelor planificate în proiect;
• Identifică și selectează părțile interesate (Stakeholders) și resursele pentru proiect;
• Colectează și analizează toate cerințele și obiectivele oferite de către părțile interesate;
• Propune, alege și adaptează metodologia de proiect, reieșind din scopul principal al acestuia;
• Este responsabil de creearea și monitorizarea bugetului proiectului;
• Supraveghează desfășurarea proiectului și gestionează echipa de proiect;
• Asigură comunicarea și cooperarea între toți cei implicați în proiect;
• Monitorizează realizarea tuturor procedurilor din cadrul proiectului;
• Întocmește graficul de execuție, aprobat de către toți cei implicați în proiect;
• Estimează timpul necesar pentru efectuarea tuturor lucrărilor;
• Identifică activitățile critice și riscurile proiectului și propune soluții necesare pentru prentâmpinarea acestora.

Cerințe:
• Înțelegerea structurei de Project management;
• Studii superioare în domeniul: Economie, Management;
• Certificatul PMP constituie un avantaj;
• Minim 3 ani de experiență în managementul proiectelor.
• Buna cunoaștere a utilizării programelor pe calculator (Microsoft Office, MSProject, Power Point, etc.);
• Cunoșterea limbilor: română-excelent, rusă- excelent, engleză- avansat;
• Sa fie capabil/ă să gestioneze mai multe proiecte concomitent.

Compania oferă un pachet salarial motivant și alte bonusuri, oportunitatea dezvoltării unei cariere într-o echipă de profesioniști, training-uri de specialitate și un mediu de lucru modern.

Persoanele interesate sunt invitate să trimită CV-ul în atenția Departamentului Resurse Umane pe adresa hr@starnet.md , cu specificarea postului – Manager de Proiecte.

Job Features

Job CategoryIT, Marketing, Tehnic