Manager de Proiecte în Construcții

Chisinau
Posted 2 luni ago

Obiectivul postului: Elaborea de proiecte și coordonarea echipelor întru executarea activităților de construcții. Coordonarea eficientă a tuturor activităților proiectului în vederea atingerii obiectivelor stabilite la cele mai înalte standarde de calitate.

Responsabilități:
• Identifică și selectează părțile interesate de afaceri și resursele pentru proiecte;
• Obține informații inițiale din partea părților interesate de afaceri, coordonează echipa de proiect, alocă resursele necesare, creează planul de proiect și livrează proiectul spre execuție;
• Asigurarea comunicării cu partenerii din cadrul proiectului si respectarea obligațiilor contractuale din acordurile de parteneriat;
• Organizează raportarea proiectului în ceea ce privește: siguranța, evoluția, calitatea, costuri, grafic, comunicare, stadiul achiziției si relația cu furnizorul având suportul experților, la nevoie;
• Gestionează cu atenție riscurile, problemele și modificările din cadrul proiectului pe tot parcursul ciclului de viață al acestuia pentru a asigura execuția la timp și în limitele domeniului de aplicare;
• Comunică în mod regulat cu echipele de proiect, colegii, managerii și cu superiorii pentru a identifica așteptările și pentru a respecta termenii părților interesate/beneficiarilor și organizației cu privire la stadiul proiectului.
Cerințe:
• Studii superioare în domeniul: economie, management;
• Minim 5 ani de experiență în managementul proiectelor( elaborarea de proiecte în domeniul construcțiilor reprezintă un avantaj);
• Cunoștințe în domeniul tehnic, abilitatea de a comunica cu echipele tehnice în limbajul lor;
• Buna cunoaștere a utilizării programelor pe calculator (Microsoft Office, MSProject, Power Point, etc.);
• Cunoștințe în domeniul afacerilor;
• Abilități excelente interpersonale, abilitatea de a asculta, analiza și negocia;
• Cunoșterea limbilor: română, rusă- excellent, engleză- avansat;
• Certificatul PMP constituie un avantaj.
Compania oferă un pachet salarial motivant și alte bonusuri, oportunitatea dezvoltării unei cariere într-o echipă de profesioniști, training-uri de specialitate și un mediu de lucru modern.
Persoanele interesate sunt invitate să trimită CV-ul în atenția Departamentului Resurse Umane pe adresa hr@starnet.md , cu specificarea postului – Manager de Proiecte în Construcții.