Inginer în telecomunicații (evidență tehnică)

Chisinau
Posted 1 lună ago

Responsabilități:

– Verifică corectitudinea îndeplinirii lucrărilor;
– Actualizează datele în Sisteme Informatice;
– Verifică rapoartele efectuate a lucrărilor;

Cerințe:

– Cunoștințe în domeniul telecomunicațiilor și TI;
– Cunoașterea tehnologiilor FTTx;
– Cunoașterea tehnologiilor PON;
– Cunoașterea tehnologiilor CATV și HFC;
– Cunoștințe în instalarea și configurarea echipamentelor IP;
– Studii superioare;
– Cunoașterea PC la nivel avansat;
– Cunoașterea generală a datelor spațiale;
– Experiență în domeniu va constitui un avantaj;
– Permis de conducere va constitui un avantaj.

Compania oferă un pachet salarial motivant și alte bonusuri, oportunitatea dezvoltării unei cariere într-o echipă de profesioniști, training-uri de specialitate şi un mediu de lucru modern.

Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-ul în atenția Departamentului Resurse Umane pe adresa hr@starnet.md  cu specificarea postului – Inginer în telecomunicații.

Job Features

Job CategoryTehnic