Economist evidență contabilă și analiza activității economice

Posted 3 săptămâni ago

Obiectivul postului:
Analiza și monitorizarea operațiunilor economico-financiare a activității firmei.

Responsabilități:
• Calcularea și analiza costurilor de producere;
• Participarea la formarea bugetului și a cash-flow-ului;
• Participarea la elaborarea normelor de muncă, normelor de casare și alte normative;
• Analiza cheltuielilor a centrelor de cost;
• Întocmirea calculaţiilor şi devizelor de cheltuieli;
• Elaborarea și întocmirea rapoartelor de statistică și de gestiune;
• Participarea la inventariere.

Cerințe:
• Studii superioare în domeniile: Economie/Contabilitate/Finanțe;
• Experiență min. 2 ani într-un post similar în producere;
• Comunicare excelentă în limbile: română, rusă, engleză (constituie un avantaj);
• Cunoașterea legislației în vigoare (Actelor legislative și de reglementare privind planificarea, contabilizarea și analiza activității întreprinderii);
• Cunoștințe de operare PC (MS Office, Excell la nivel avansat);
• Experiență în perfectarea rapoartelor statistice;
• Atenție la detalii, abordare analitică a situațiilor și problemelor;
• Persoană responsabilă, punctuală, cu spirit de observație înalt.

Compania oferă un pachet salarial motivant și alte bonusuri, oportunitatea dezvoltării unei cariere într-o echipă de profesioniști, training-uri de specialitate și un mediu de lucru modern.

Persoanele interesate sunt invitate să trimită CV-ul în atenția Departamentului Resurse Umane pe adresa hr@starnet.md, cu specificarea postului – Economist evidență contabilă și analiza activității economice.