Contabil-Șef

Chisinau
Posted 3 luni ago

Responsabilităţi:
– Organizează evidenţa contabilă şi asigură buna desfăşurare a proceselor contabile;
– Asigură respectarea Legii Contabilităţii şi a legislaţiei fiscale în vigoare;
– Elaborează si implementează sistemul general de evidenţă contabilă;
– Asigură controlul înregistrărilor contabile, procedeele de prelucrare a datelor şi exactitatea acestora;
– Organizează păstrarea documentelor justificative, a registrelor şi bilanţurilor contabile;
– Raportează rezultatele economice;
– Coordonează şi monitorizează activitatea companiei.

Cerinţele postului:
– Studii superioare în domeniul Contabilităţii şi Audit;
– Experienţă de lucru în Universal Accounting;
– Cunoştinţe aprofundate şi practică în toate ariile evidenţei contabile;
– Cunoaşterea SNC şi IFRS constituie un avantaj;
– Experienţă în post similiar minim 3-5 ani.
Compania oferă un pachet salarial motivant și alte bonusuri, oportunitatea dezvoltării unei cariere într-o echipă de profesioniști, training-uri de specialitate și un mediu de lucru modern.
Persoanele înteresate sunt invitate să trimită un CV în atenția Departamentului Resurse Umane pe adresa hr@starnet.md  cu specificarea postului – Contabil-Șef.

Job Features

Job CategoryAdministrativ